Sæson 2017/2018

Så er sæsonplanen ved at være på plads for den kommende sæson. 

Vi mangler dog fortsat voksenhjælpere til Spring drenge og piger 2-3 kl. 

 

Alder Hold Sted Dag Tidspunkt Start Instrukør Hjælpere  Pris Max
1-3 år Mor/far/barn Hal 2 Mandag 16.30-17.30 Uge 38 Anni Frahm   550 kr. 30
1-3 år Mor/far/barn Hal 2 Onsdag 16.30-17.30 Uge 37 Camilla Bjerg og Sabine Bertelsen   550 kr. 35
3-4 år Spilopper m. forældre 3-4 år Hal 2 Tirsdag 17.00-18.00 Uge 38 Louise Skafsgaard og Ditte Simonsen 550 kr. 45 
- Børn med særlige behov Motorik Tirsdag 16.45-17.30 Uge 37 Maria Louise Schmidt og Anna B. Damsgaard 550 kr.  
5-6 år Turbofræser Motorik Mandag 16.30-17.30 Uge 37 Christina & Jakob Møller Lundberg Mille Bach og Emma Vad Berthelsen 550 kr. 30 
5-6 år Pigefræs Motorik Onsdag 16.30-17.30 Uge 37 Stinna Jespersen og Jesper Laursen Isabell Urup Andersen og Katrine Rasmussen 550 kr. 30 
0. kl. piger Dans og bevægelse Hal 2 Tirsdag 16.00-17.00 Uge 38 Louise Skafsgaard Nette Hvam, Johanne Bro Larsen, Josephine Friis, Monique Nyholm og Cecilie Skov Jensen 550 kr. 30
0.-1. kl. Små springere Hal 2 Mandag 17.30-19.00 Uge 37 Preben Mogensen og Peter Bliddal Tine Kruse, Magnus Vad Laugesen, Josefine Bak Nyborg, Katrine Svendsen, Jonas Bak Nyborg og Karl Emil Hansen 575 kr.  
2.-3. kl. Springdrenge og piger Hal 2 Tirsdag 18.00-19.30 Uge 37 Mik Pedersen og Louise M. Pedersen Kim Grarup, Morten Svendsen, Kim Fonnesbech og Tonje Osnes 575 kr.  
1.-3. kl. Mini Funk Multisalen  Onsdag 17.00-18.00 Uge 37 Ditte Simonsen og Kristina Holmegaard Celina Thousgaard, Anne Mai og Astrid Pedersen  550 kr.  
2.-6. kl. Juniorfloorball Hal 2 Torsdag 16.30-18.00 Uge 37 Rhandy Nagy og Jan Quistorff   550 kr.  
4.-6. kl. Funkpiger Multisalen Tirsdag 18.00-19.30 Uge 37  MANGLER    575 kr.  
4.-9. kl. Spring Mix Hal 2 Onsdag 18.30-20.30 Uge 37 Mathias Frahm Mik Pedersen, Peter Svendsen, Mikkel Schjøtt Pedersen, Mikael Stubkjær, Andreas Bundgaard og Jakob Bækgaard (Rytme: Rikke Svendsen og Sophie Mark) 675 kr.  
4.-10. kl. Juniorpiger Multisalen Tirsdag 19.00-20.30 Uge 37 Maiken Bach   575 kr.  
Parkour Hal 2 Onsdag 17.30-18.30 Uge 37 MANGLER 575 kr.
 10-90 år Stortrampolin Springsalen Mandag 19.00-21.00 Uge 37 Jakob Bækgaard og Helge Kyster 600 kr.
  Trampolin Fitness Motorik Torsdag 19.00-20.00 Uge 38 Anette Østergaard   35 kr. pr. gang 10
  Tabata Motorik Torsdag 20.00-21.00 Uge 38 Anette Østergaard   575 kr. 35
Zumba Multisalen Onsdag 20.00-21.00 Uge 39 Mette S. Tidemann 575 kr.
  Floorball Damer Hal 3 Torsdag 19.30-21.00 Uge 37 Linda Quistorff   700 kr. 30
  Floorball Herrer Hal 2 Tirsdag 19.30-21.00 Uge37 Jan Quistorff   575 kr. 30
18 og op Motion og bevægelse Multisalen Torsdag 20.30-21.30 Uge 37 Jakob Møller Lundberg
575 kr.